Kelime Sayısı 340+
İş Adı Örnek Makale
Örnek Makale Görmek için tıklayın
İş Açıklaması Yazacağınız tüm makaleler bu örnek makale gibi olmak zorundadır, uyacağınız tüm kurallar burada yazılmıştır, eğer bu işe yeni başlayacaksanız korkmayın, sizi kaliteli bir makale yazarı olarak yetiştirmek için elimizden geleni yaparız :) Yeter ki istekli ve çalışkan olun, sistemli çalışın, ne yazdığınızın farkında olun, size söylenilenleri dikkate alın.

Örnek Makale

"Makalede Dikkat Edilmesi Gerekenler"

EN ÖNEMLİ YENİ 2 MADDE;

1. Makalede artık ODAK ANAHTAR KELİMELER kullanılacak.. İş açıklaması kısmında her iş için odak anahtar kelimeler verilecek, (eğer verilmemişse, makalede oluşturduğunuz ana ve ara başlıklara göre kendiniz odak kelimeleri, paragraflarda kullanmalısınız.) verilen kelimeler makalenin geneline dağıtılarak, uygun görülen bölümlerde 1-2 defa kullanılacak, odak anahtar kelime makalede ek almadan kullanılmalıdır.

Örnek 1; Desinatör Nasıl Olunur? Desinatör Maaşları Ne Kadar?

Odak anahtar kelimeler; Desinatör, Desinatör maaşı, Desinatör Nedir, Desinatör  nasıl olunur gibi anahtar kelimeler yazıda mutlaka geçmelidir. Başlıkarda geçen anahtar kelimeler odak anahtar kelimeden sayılmaz.

Hatalı kullanım örnek; Desinatör maaşları

Doğru kullanım örnek; Desinatör maaşı

Örnek 2;

Demir Eksikliği Anemisi Nedir?

Mesela ara başlığınız bu diyelim, bunun altına yazacağınız paragrafın içinde
Demir Eksikliği ve Demir Eksikliği Anemisi kelimesini geçirip bold/italik/altı çizili yapabilirsiniz.

2. Makalede meta açıklama kısmı (makaleyi kısaca açıklayan ilk bölüm) 150-160 karakter olmalı ve burada ilk ana anahtar kelime mutlaka geçmelidir.

1. Yazı fontu arial olacak.

2. Yazının font büyüklüğü 14 olacak.

3. Size verilen başlık, makalenin ilk ana başlığı olacak ve diğer başlıklar onun altında olacak.

4. Makale en az 3 ana başlıktan oluşacak ve başlıklar bold yani kalın olacak. Başlıkların sadece ilk  harfleri büyük olacak. Örnek; Makale Başlığı Nasıl Olmalıdır?

5. Makale başlıkları şu büyüklük sıralamasına göre göre olacak.

         Birinci başlık; 20

         İkinci başlık; 18

         Üçüncü başlık; 16

         Varsa dört ve beşinci başlık; 14 yazı büyüklüğünde olacak.

6. Yazı başlıkları aşağıdaki örnek makaledeki gibi renklerde olacak.

7. Yazınızda cümlelerin uzunluğu en fazla 20 kelime olmalıdır, çok uzun yazmayın ve yüklemsiz cümleler kurmayın.

8. Makalede mümkün oldukça maddelendirmelere yer verilmelidir.

9. Makalede önemli görülen kelimeler en az 2, en fazla 6 olacak şekilde aşağıdaki makaledeki gibi bold, altı çizili ya da italik yapılacak. (Dikkat; sadece bold yapıp göndermeyin, mesela 2 kelime bold, 1 tane altı çizili, 1 tane bold ve italic birlikte kullanabilirsiniz.)

10. Makale bittikten sonra Gözden Geçir bölümü var word’de ona gireceksin, şu resimde gösterdim nasıl yapacağını. (https://i.imgyukle.com/2020/07/04/C69Dix.jpg)

11. Makaleyi yazarken internetten bir örnek makale bulup kelimelerin farklı anlamlarını yazarak değil, okuduğunuzu anlayıp, anladığınızı anlatarak yazmalısınız. Bu şekilde yazmaya alışırsanız hem daha çok kelime üretir, hem de daha hızlı yazarsınız, bunu size söyleyen 4 yıldır bu işi yapan birisi, ben kendime makale yazarlarını yetiştirmek için uğraşıyorum, lütfen söylediklerimi dikkate alın ki uzun süre çalışalım ;)

 

Örnek Alınacak Makale;

 

Kredi Borcu Ödenmezse Eve Haciz Gelir mi?

Zaman geçtikçe işsizliğin ve ekonomik zorlukların artmasıyla insanlar nakit ihtiyacını bankalardan gidermeye başladı. Artan vadeler, faiz oranları ve harcadıkça kazandıran puan gibi bankaların cazip tekliflerinden yararlanmak isteyen tüketicilerin sayısı artmaya başladı.

Ancak bankalar harcamalar konusunda ne kadar eli bol olsa da ödemelerin düzenli yapılması konusunda katı kuralları vardır. Ay sonu ödenmeyen ekstreler ödenmediği takdirde faiz eklenerek ödemeyi daha da zorlaştırır.

Böylelikle birçok insan kredi borcu ödemekte zorlanarak yasal takibe alınır. Yasal takibe alınmış borçlar bir müddet sonra haciz tehdidiyle karşı karşıya kalır. Böylece kâbus dolu günler başlar.

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Zaman Haciz Gelir?

Kredi borcu ödenmezse önce uyarılar gelmeye başlar. Telefon, SMS ya da e-posta yoluyla sürekli ödemenizi yapmanız konusunda bilgilendirme alırsanız. Gecikmeler devam ederse size son alınan karar doğrultusunda 180 gün(6 ay)mühlet verilir. 6 ay içinde borcunuzu ödemediğiniz durumda hakkınızda yasal işlem başlatılır.

Yasal işlem sonrası öncelikle yapılan ilk işlem banka hesaplarınızın, maaşınızın ve tüm mal varlığınızın bloke edilmesidir ki buna e-haciz denir. Böylece el konulan hiçbir yatırımınızı kullanmanıza izin verilmez. Bu dosyanızın icra kuruluna gitmesini durduracak bir işlem yoktur. Borçlarınız için herhangi bir ödeme yapmadan sessiz kalmanız yasal işlemi devam ettirir.

Kredi Borcu Yapılandırma

Borçlarınızdan dolayı icralık olduysanız ve hepsini ödeyecek maddi imkânınız yoksa o zaman yapacağınız en doğru seçim kredi borcu yapılandırma başvurusunda bulunmaktır. Her banka müşterilerinin kredi yapılandırma başvurularını kabul etmekte ve uygun faiz oranları ile uzun vade imkânı tanımaktadır.

Böylece hem her ay az miktarda borçlarınızı ödeyebilir hem de yasal işlemi durdurarak kredi borcu haciz işlemi için önlem almış olursunuz. Siz borcunuzu düzenli yatırdığınız takdirde artık haciz işlemleri askıya alınır. Ancak yapılandırırken dikkat etmeniz konu şu ki; eğer 1 ay bile ödemeyi aksatırsanız yapılandırma işlemi düşer. O yüzden vakit kaybetmeden bankanıza gidip tekrar yapılandırma işlemini başlatmanız gerekir.

Kredi Borcu Zaman Aşımı

Kredi kartı borcu zaman aşımı geçirmesi için 10 yıllık bir süre lazım. Ancak bunun için bankanızın borcunuzu unutması ve hiçbir işlem başlatmaması gerekiyor ki bu da pek mümkün değil. Zaman aşımına uğramasını bekleyerek ödemeleri geciktirirseniz kredi borcu haciz işlemlerini yaşama ihtimalinizin olduğunu da unutulamamasınız.